Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 2018-2019

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 2018-2019Yeni esnaf olmuş tüccarlarımız en az 6 ay boyunca bankaların bir çoğundan ne yazık ki kredi alamazlar. Özellik ile 200.000 lira kadar Halk Bankası tarafından yıllık sadece %4 gibi sembolik faizler ile 2018 ve 2019 yıllarında verilen kredilerden yararlanmak için belli bir sürenin geçmesi talep edilmektedir. İlk defa iş yerini kurup yeni esnaf olmuşlara halbuki bir çok desteği KGF aracılığı ile kefalet sistemiyle en az 150.000 liraya kadar finanse etmektedir. 50.000 TL’den başlayıp 60 ay vadeler ile en fazla %5 faiz olanaklarından yararlanmak isteyen yeni esnaflarımız, bizce başvurularınızı doğru şekilde yapmanız halinde sizlerde düşük faizler ile tanışabilir, ihtiyaç duyduğunuz nakit paraya kavuşabilirsiniz.

Yeni Esnafın Bankalardan Kredi Alma Şartları Nedir ?

Normal şartlar da bankaların esnaflardan aradığı şartların en başında en az 6 aylık bir ticari geçmişe sahip olmaları gelmektedir. Sonrasında ise en fazla değer verdikleri kriterler,

 • Kesinlik ile en aşağıya 1499 puan ver üzerinde bir Findeks KKB not ortalamasına sahip olamaları
 • Ticari hayatlarında var oldukları dönemlere ait gelir gider defteleri
 • Kredi miktarına göre 2 çalışan kefil. ( Eşlerinin’de imzaları istenilir )
 • Devlete ait herhangi bir borcunun olmadığını gösteren vergi dairesinden alınmış borcu yoktur yazısı )

taleplerin en başında gelmektedir. Ancak bu taleplerin en önemlisi de bir çok yeni esnaf için en az 6 aylık bir ticari geçmişe sahip olmalarıdır. Ama aslında işin aslı bu şekilde değildir. Peki, bankalar genel olarak neden yeni başlayan esnafta en az 6 aylık bir vergi levhasına sahip olmalarını ister ? Yeni başlayan esnaflar 6 aylık bir dönemi tamamlama dan 100.000 ile 200.000 lira arasında 3 ayda 1 ödemeli esnaf kefale kredisi hesaplama 2018 – 2019 şartlarından yararlanamazlar mı ?

Neden Yeni Esnaflardan En Az 6 Aylık Bir Ticari Geçmiş Aranır ?

Ticaret ile uğraşan ESNAF VE KOBİ’lere devletimiz dahil olmak üzere bir çok finansman ciddi manalarda düşük faiz ve esnek geri ödeme olanakları ile kredi sağlamaktadır. En basit bir örnek vermek gerekirse şuan tüm ülke genelinde bireyseller en fazla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi olanakları sağlanırken esnaflara 60  aya varan vadelerle krediler sağlanmaktadır. Yeni esnafa sağlanan ayrıcalıklar sadece krediler ile kalmamaktadır. Özellik ile kredi kartlarında bireyseller için 3 ay yada taksit dahi uygulanmayan elektronik ürünlerde ( örnek: Cep telefonu ) esnaflara 12 hatta 48 aya kadar dahil taksit olanakları sağlanmaktadır.

Peki neden yeni esnafa tüm bu saydığımız sadece bir kaç imkanlar bankalarca sağlanmaz. Aslına bakılırsa bunun en büyük nedeni;

 • En az 6 ay boyunca elde ettikleri ciroları görmek
 • İleri yönelik hedefleri yatırımları hakkında ön görü oluşturmak
 • Ticari rekabete dayanma sürelerini izlemek

amacı en büyük sebeptir. Yani 1 ay dahi esnaflık yapmamış bir yeni esnafın 2 ayda kepenk kapamayacağını kim bilebilir ki ? Ama! 5 yada 6 ay kadar ticarette var olmuş bir esnaf ileriye daha sağlam yürüyecek bir tüccar olarak bankalarca algılanır ve güven verir.Yeni Esnaf %4 Faiz ve 200.000 Lira Limitli Kredilerden Nasıl Yararlanabilir ?

Şimdi yeni esnafa neden bankaların kredi vermede çekincelerini sizlerle paylaştıktan sonra bir müjdeli haberi de yer vermek istiyorum. Özellik ile 2018 yılı itibarıyla yeni esnaf dahil olmak üzere 800-900 puana kredi veren bankalar dahil sırt çevirmiş olanlara güçlü bir şekilde yanında olan bir kurumdan bahsedeceğim. Bu kurum tam 38 leasing ve bankalar ile anlaşma sağlayarak yeni esnaf ve kredi notu düşük olan tüccarlarımız için kefalet sağlamaktadır. Böylelikle bankalarca en çok dikkate alınan ticari tecrübe ve geçmiş dönemlere ait kredi notları göz ardı edilerek yeni esnafların ihtiyaç duydukları krediye ulaşmalarındaki en büyük engel ortadan kalmıştır.

Kısı isim olarak KGF açılımı ise Kredi Garanti Fonu olarak isimlendirilen bu firmanın anlaşmalı finansmanlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Esnafa Kredi Alımlarında Kefalet Sağlanan Bankalar
Yeni Esnafa Kredi Alımlarında Kefalet Sağlanan Bankalar

Tüm bu bankalardan yeni esnaf dahil olsanız avantajlı kredi ve kredi kartı imkanlarından yararlanmak için ilk önce KGF’den destek almayı ihmal etmeyin. Kurumsal hizmetler için 444-7-543 yeni esnaflarsa http://www.kgf.com.tr/index.php/tr/bize-ulasin/subeler adresindeki kendilerine en yakın şubelerine giderek veya arayarak daha geniş bilgi alabilirler.

Yeni Esnafa Başka Hangi Bankalar Doğrudan Kredi Sağlar?

En az 20.000 lira en fazla ise 100.000 liraya kadar bir nakde ihtiyacınız varsa 1 aylık esnaf dahi olsanız size bir çok banka kredi imkanı sağlar.

 • İlk sırada Akbank olmak üzere
 • Garanti bankası
 • Denizbank
 • HSBC

gibi özel sermayeli bankalar İnternet üzerinden yapılan 100 bin liraya kadar olan kredi taleplerinize mutlaka onay verecektir. Ancak, her ne kadar da ticari geçmişiniz deki tecrübe süresini bu özel bankalar aramayacak olsalar da mutlaka Findek kredi notu skorunuzu baz alacaklardır. Bu neden ile kredi notun 0 nasıl kredi çekebilirim diyorsanız ne yazık ki bu bankalar da size bu kez yardımcı olamayacaktır.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir