Ücretsiz Çek Sorgulama

Ücretsiz Çek Sorgulama SAYFASIFindeks sadece kredi geçmişi sorgulama hizmeti vermek ile yetinmeyip müşterilerine çek sorgulama olanağı da sunmaktadır. Ücretsiz olarak cebinizden yine 1 tek kuruş dahi çıkmadan tüm çekleri sorgulama yaptırma imkanları mevcutken bir çok bireyseller bu işlem için en az 60 kuruş bedel ödemektedirler. Bu bedel çek sorgulama sayısı arttıkça binlerce liraları bulmaktadır. Bir çok bankaya ait kare kodlu çekleri ücretsiz olarak tamamen bedavaya sorgulatmak isteyenler bu sayfa da tüm güvenilir adresleri bulabilirsiniz.

Çek Sorgulatma’da Yeni Dönem Başladı

Karşılıksız çıkan binlerce çeklerin sonrasında BDDK zorunlu hale getirilen karekodlu çekler hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Karşılık güvenin en üst seviye taşıdığı karekod uygulaması aslına bakarsanız artık günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Akıllı cep telefonlarına yapılan entegre sayesinde artık bankamatiklerde dahil kare kod sorgulaması ile kartsız işlemeler rahatlık ile hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlanmaktadır. Çek sorgulama işlemleri de bu teknolojiye ayak uydurmuş ve hızlı bir şekilde FİNDEKS veri ağından sorguya tabi tutulmuştur. Ücretsiz çek sorgulamanın en büyük alternatifi ise hiç şüphesiz kare kod ile çek karşılığı sorgulamaktır. Aslına bakılırsa tek alternatifi de bu diye biliriz. Şimdi sizlere ücretsiz çek nasıl sorgulanır sorusuna cevap vermeden normal yöntemler ile güvenilir çek güvenirliğinin nasıl sorgulanması gerektiğinden bahsetmek istiyorum.Karekod Yöntemiyle Çek Sorgulatma Nasıl Yapılmaktadır ?

Ücretsiz Bedava Çek Sorgulama Teknikleri
Ücretsiz Bedava Çek Sorgulama Teknikleri

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi hayatımıza ciddi anlamda güvenlik katmaktadır. Bunlardan bir tanesi de binlerce karşılıksız çıkan çeklerin önüne geçmek oldu. Bu amaç ile yapılan çalışma sonrasında artık çeklerde karekod uygulmasına geçilmiştir. Böylece artık çekin karşılığın olup olmadığı saniyeler içinde sorgulanmaktadır. Karekod uygulaması ile çek sorgulama şuna için 10 sorgulama yaklaşık olarak 6 lira + KDV ile birlikte sadece 7 liradır. Sizlerde bu teknolojinden çok rahatlık ile istifade edebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken findeks den cep tefonunuza tanımlı paketlerden bir tanesini almanızdır. Paket alma işlemleri için ilk olarak https://www.findeks.com/ticari/paketler adresine giriş yapmanız gerekir. Burada sayfanın altında 4 tane çek sorgulama paketi göreceksiniz. Bu paketler yıllık 10 ile 1000 adet sorgulamaya göre ücretlendirilme yapılmıştır. Hangi sizin ihtiyacınızı karşılıyorsa direk paketinin yanından SATIN AL demeniz gerekmektedir. Açılan yeni sayfada kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girdikten sonra yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede açıldıktan sonra yine çıkan formu doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu formunda doğru bir şekilde doldurduktan sonra ödeme sayfası karşınıza çıkacaktır. Ödeme işlemini de yaptıktan sonra artık kare kodla çek sorgulama da 2 adıma geçebilirsiniz.

Cep Telefonuna Çek Sorgulama Uygulamasının İndirilmesi

Findeks çek sorgulama paketinin satın alınmasından sonra sıra sorgulama işleminin yapılacağı cep telefonuna karekod sorgulama uygulamasının indirilmesine gelmektedir. Uygulamaları cep telefonlarınıza,

adreslerini kullanarak yükleyebilirsiniz. Uygulama kısa bir süre sonra ücretsiz olarak cep telefonunuza inecektir. Uygulamayı çalıştırmaya başlattıktan sonra tek yapmanız gereken telefonunuzun kamerasını sorgulayacağınız çekin kare koduna tutmaktır. Hepsi bu kadar kolay 🙂

Ücretsiz Olarak Çek Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama öğrenme yolu olduğu gibi çek raporlarının da sorgulama yolları vardır. Bu yollardan bir tanesi bankalardan geçmektedir. Bankaların hepsinde bu uygulama mevcuttur. Şayet maaş müşterisi olduğunuz yada esnaflık işleriniz için kullandığınız bir banka varsa bu bankadan da ücretsiz olarak çek raporunu isteye bilirsiniz. Ücretsiz olarak çek sorgulama da en güvenilir yol bankalardır. Bankaların haricinde ise çek ve senetle işlem yapan mağazalardan da bedavaya eliniz deki çekleri sorgulatabilir siniz. Attık hangisi kolayınıza geliyorsa ikisinden birini tercih etmeniz size kalmış..

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir