Findesk Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı

Findesk Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı ?Bankalardan 100.000 liraya kadar ihtiyaç, 300.000 liraya kadar da konut alımları için rahatlık ile kredi, 20.000 lira üst limitli de kredi kredi kartı alabilmeniz için Findeks kredi notu değeriniz normal de kaç seviyelerinde olması çok önemlidir. Sadece finansman olarak bakmazsanız senet üzerinden otomobil ve beyaz eşya alımları içinde normalde iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. 1 den başlayıp 1900 puan aralığında normal şartlarda bir vatandaşın findeks risk puanı rahatlık ile bu saydığımız imkanlardan yararlanması için peki kaç olmalı ? hiç bir fikriniz var mı ?

Finansal İşlemlerde Findeks Kredi Notu Değeri Çok Önemlidir!

İki ticari ilişkilerde güven kefil yada artık günümüzde daha çok findeks kredi notu değerine göre sağlanmaktadır. Özellik ile esnaflarımız ve finansman sektörünün tamamı müşterisine nakit yada taşınır taşınmaz maddi değeri olan bir mal, mülkü senet veya elden taksitli bir şekilde vermeden önce mutlaka güven tazelemek için kredi notu sorgulama işlemini sağlarlar. Çok fazla işlem hacmine sahip olmayan esnaflar daha çok müşterilerinin findeks kredi notu öğrenme sms yönetimini tercih ederken çoklu sorgulama işlemini sağlayanlar ise findeks paketlerini tercih etmektedirler. Ancak her ne paketi tercih ederlerse etsinler burada asıl olan müşterinin kredi notu değeridir. Peki bir müşteriye itimat edebilmek için kredi notu normal şartlarda kaç olmalıdır?

Findesk Kredi Notu Güven Sağlamak Açısından Normalde Kaç Olmalıdır ?

Bankalardan kredi ve kredi kartı rahatlık ile hiç bir engele takılmadan alabilmeniz için belli bir seviyede kredi notu değerine sahip olmanız şarttır. 1 den başlayıp 1900 puana kadar uzayan not değerleri belli aralıklarda cetvele göre adlandırılarak bölünmüştür. Risk raporu cetveline göre puanlamalar şu şekildedir. • 0 ile 699 arasında olanlar EN RİSKLİ bölgede olanlardır. Bu aralıklarda olanlar asla kredi ve kredi kartı alamazlar.
 • 700 ile 1099 puan arasında olanlar ORTA RİSKLİ guruplarda olanlardır. Yine bu nota sahip olanlar finansmanlardan istifade edemezler.
 • 1100 le 1499 arasındaki puanda olanlar AZ RİSKLİ durumda olanlardı. Bu puanda olanlar genelde 10.000 lira ve altındaki rakamlardaki kredi başvurularında onay alabilirler.
 • 1500-1699 puan aralığına İYİ seviyesi olarak tanımlanır ve rahatlık ile hane gelirlerine göre kredi kullanabilirler. İhtiyaç kredilerinde 40.000 liraya kadar kredi kartlarında ise 15.000 liraya kadar limitlerle sorun yaşamadan istifade edebilirler.
 • 1700-1900 puan arasındaysanız siz bankaya başvuru yapmadan adınıza tanımlı bir çok kredinin çıktığını görürsünüz. 🙂 Gelirinizin üstünde 100.000 liraya kadar rahatlık ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Bu cetvele göre sizinde gördüğünüz gibi normalde sorun yaşamadan bankalardan istifade edebilmeniz için kredi notu değeriniz en aşağıya 1500 puan ve üzeri olması gerekmektedir.!

Kredi Puanlaması Neye Göre Hesaplanmaktadır?

Normal bir kredi puan ortalamasını yakalamak için hesaplama işlemi için bazı kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Aranan bu kriterlere göre kredi notunuz tayin edilir. Buna göre ise;

 • Kullanmış olduğunuz ihtiyaç, konut ve araç kredileri ile sizin veya adınıza ek olarak çıkarılmış olan kredi kartlarının düzenli bir şekilde ödenmesi %30 puan kazandırır. Bu da sadece 1900*30 % = denildiğinde kendi başına 570 puan demektir.
 • Şuana kadar mevcut olan borçların kapatılmış olması da %25 puan olarak ele alınır ve size 475 puan verir.
 • Yeni açılan krediler; Şayet ilk defa kredi kullanmışsanız ve ödeme de sorun yaşatıyorsanız en az %20 puan da buradan alacaksınız. Buda size 380 puan verir.
 •  Sürekli olarak kredi kullanıyorsanız bu da size %15 yani 285 puan demektir.
 • Diğer faktörlerse ki bunlarda kefil olduklarınızın kredilerini ödeme alışkanları olarak ilk sırada gelir size %10 seviyesinden 190 puan kazandırmaktadır.

Şimdi hesaplarsak 570 + 475 + 380 + 285 + 190 = 1900 puan yapmaktadır. Bu sıralamadan ilk 3’nü 570+475+380 = 1425 puanı alır da hiç kimseye de kefil değilseniz çok rahat her bankadan kredi kullanabilir kredi kartı da alabilirsiniz.

 • 50 YAŞINA KADAR HİÇ KREDİ KULLANMAYAN BİR TÜKETİCİDEN HER ZAMAN SÜREKLİ KREDİ KULLANAN BİR TÜKETİCİ ÇOK DAHA AVANTAJLIDIR.! Tabi borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi durumunda 🙂

Bizleri https://twitter.com/bayilikalmaknet adresinden de güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir