Esnafa Ücretsiz Yazarkasa POS veren bankalarTüm esnaflarımız için zorunlu olan yazar kasa ve ticari hayatta sıklık ile nakitten çok kart alış verişleri için kullanılan POS makineleri en büyük ihtiyaçlarından biridir. Piyasada en az 633 TL den başlayıp teknik özelliğine göre 1.399 TL kadar uzanan bu ciddi maliyeti bankalar esnaflarımız için üstlenip bedavaya vermektedir. Kampanya dahilinde esnaflara ücretsiz sunulan yazar kasa ve post cihazları için tek yapmanız gereken sizlere tavsiye ettiğimiz 4 bankalardan bir tanesine giderek belli bir alış veriş taahhüdünde bulunmanız dır.

En iyi şartlar ile bedava yazarkasa ve POS makinesini veren banka hangisidir ?

Bir çok banka esnafa düzenledikleri kampanyalar dahilinde bedava olarak yazarkasa ve POS makinesi  sağlamaktadır. Ancak bu bankaların esnaflara sağladıkları bu olanakları karşılığında belli bir beklentisi bulunmaktadır. Bu beklenti kendi POS makineleri ile müşterilerinin belli miktarlarda bir alış veriş sağlamalarıdır. Yeni esnafa kredi kartları ile müşterilerine alış veriş olanağı sağlayarak belli miktarlarda para dönmesini talep eden bankalar bu oranı en az 2.000 lira olarak belirlemektedir. Bankalara göre bu miktar aylık 4.000 liraya kadar çıkmaktadır. Durum böyle olunca özellik ile aylık ciroları düşük olan yeni esnaflar en az aylık alış veriş şartı koşan bankaları tercih etmektedir. Peki, en az sizden para döndürmeniz için talep de bulunan banka hangisidir. ? Hemen cevap veriyoruz tabi ki esnafa en yakın olan banka olan Türkiye Halk Bankasıdır ?

Türkiye Halk Bankasından Esnafa Bedava Yazarkasa POS makinesi

Türkiye halk bankası esnaflara bedava olarak yazarkasa ile POS makinesi vermektedir. 4 farklı model ile 2 marka POS ile yazarkasa imkanı sunan Türkiye Halk bankası bu olanakları ücretsiz olarak sadece TESKOMB ortaklarına sunmaktadır.

  • 6 ay esnaflık faaliyeti gösteren
  • Daha sonra kendi meslek gurubuna göre oda kaydı olan tüm esnaflar

Türkiye Halk bankası bedava yazarkasa ve POS imkanlarından istifa edebilirler.

Bedava yazarkasa POS makinesinin şartları başka nedir ?

Meslek odasına kayıtlı esnaflar için TESKOMB öncülüğünce başlatılan bedava yazar kasa ve POS cihazı kampanyasından istifade edebilmeniz için belli bir miktarda paranın POS makinesinden çevirmeniz gerekir. Bu miktar çevrilmesi durumundaysa en fazla ihtar ücreti ödersiniz. Türkiye Halk bankasının sağladığı marka ve modellere göre yazarkasa ve POS makinelerinin aylıkçevirilmesi için taahhüt edilen miktar ve ay süresi şu şekildedir.

MARKA MODEL Taahhüt Edilen Süre Aylık Vaad Edilen Taahhüt Harcaması Ödeme Kaydedici Cihaz Aidatı
VERA DELTA 48 3.500 TL 25 TL
VERE DELTA PLUS 48 5.400 TL 25 TL
İNFOTEKS FUSSIONS 410G 48 5.400 TL 25 TL

 GİB tarafından zorunlu hale getirilen yeni nesil yazarkasa ve POS makinelerini bedava almak için yukarıdaki belirtilen aylık para döndürme işlemlerini 48 ay boyunca sağlamanız gerekir. Şayet taahhüt edilen miktardaki para çevirme işlemi gerçekleştiremezseniz aylık dönen ciroya göre aşağıdaki farkı ödemek zorunda kalırsınız.

MARKA TAAHÜT SÜRESİ AYLIK POS CİHAZINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN CİRO AYLIK CİRO İHLAL TUTAR FARKI
VERA – DELTA 48 AY 1 – 1.999 TL 50 TL
2.000 TL 2.999 TL 35 Tl
3.000 TL – 3.499 TL 15 TL
VERAL DELTA PLUS -İNFOTEKS FUSİONS 410 G 48 AY 0 – 1.999 TL 60 TL
2.000 TL – 3.999 TL 40 TL
4.000 TL – 5.399 TL 20 TL

Bedava yazarkasa POS cihazı başvurusu nasıl yapılır ?

Türkiye Halk bankası tarafından ücretsiz olarak verilecek olan yazarkasa ve POS cihazları almak için esnaf ilk olarak bağlı olduğu odaya kredi başvuru ile birlikte aylık cirosunu belirleyerek yazarkasa ve POS cihazını seçer. Odadan verilen ekli evrakları bankaya teslim eder ve üye iş yeri üye iş yeri taahhütnamesini imzalar. Esnafın başvurusu onaylanması ile birlikte talep firmaya bildirilerek kurulum sağlanır.

Bedava ücretsiz verilen yazarkasa ve POS cihazların teknik özellikleri

Türkiye Halk Bankası tarafından esnaflara bedava verilen yazarkasa ve POS cihazları 2 marka ve 4 modelden oluşmaktadır. Bu cihazların özellikleri ise şöyledir.

VERA ve İNFOTEKS 410G POS Cihazları
VERA ve İNFOTEKS 410G POS Cihazları
VERA DELACTA VE İNFORTEKS 410G GRİ POS VE YAZAR KASA TEKNİK ÖZELLİKLERİ
VERA DELTA VE İNFORTEKS 410G GRİ POS VE YAZAR KASA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca bedava olarak verilen bu cihazlar ile birlikte sizlere 1.700 TL değerindeki ön muhasebe programı ve 48 ay boyunca toplam 1.000 TL iletişim bedeli de yine bedava olarak verilecektir.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir