1 saat içinde acil para bulma yöntemleri nedir

1 saat içinde acil para bulma yöntemleri nedir?Günümüz koşullarında her şeyi hızlı yaşar olduk. Hızlı yaşayıp tüketiyoruz. Hep acelemiz, yetişmemiz gereken bir yerler var. Artık hayat böyle hızlı akıyor. Bu karmaşadan kafalarımız hep yoğun ve dalgın. Ödemesi gelen bir borcumuzu bile son anda hatırlar olduk. Bu yüzden paraya bile acil ve hızlı ihtiyacımız var. Tabi hastalık ölüm ve ani gidilecek uzun yol gibi durumlarda olabilir kişinin elinde olmadan ani çıkan ihtiyaçlar. Bu ani ihtiyaçlar için  saat içinde acil para bulma yöntemleri nelerdir?

Bitmeyen nakit ihtiyaçları!

Bitmeyen nakit ihtiyaçları?
Bitmeyen nakit ihtiyaçları?

Şu zamanda hepimizin acil para ihtiyacı var. Gelen ödemelerin birikmesi, aylık alınan maaşın yetişmemesi, ani çıkan hastalık, ameliyat gibi durumlardan hızlı şekilde nakite ihtiyacımız olabiliyor. Böyle zamanda en güzeli yakınlarımızdan istemek ama eskisi gibi insanların birikmişleri yok. İsteyeceğimiz kişide ya benimde ihtiyacım olursa alacak kişi hemen ödeyemez diye düşündüğü için de vermek istemeyebilir. Böyle zamanlarda insanların zor zamanlarını fırsat bilen kişiler o kadar çoğaldı ki. Bir nevi tefecilik yapmaya başladılar. Borç paranın %50 si belki %100 ‘u kadar verecekleri nakit in karşılığında ister oldular. Mesela 1.000 TL ‘ye ihtiyacınız varsa en kısa sürede ödemek üzere 2.000 TL ödeme koşulu sunabiliyorlar. Özellikle sosyal medya hesaplarında bu şekilde çok kişi var. Böyle insanlara güvenmeyelim. Öncelik eş dost sonrada banka her zaman daha güvenlidir.Acil para bulma yöntemleri neler?

Acil para bulma yöntemleri neler?
Acil para bulma yöntemleri neler?
  • Yakınlarımızdan istemek en güzel çözümdür. Araştırıp soruşturduktan sonra başka yöntemlere başvurmalısınız.
  • İkinci seçenek bankalardır. Akıllı telefonla bir tıkla yapılan başvuru ile ihtiyacınızı alabilirsiniz. Bu konuyu diğer başlıkta ayrıntılı inceleyeceğiz.
  • Elinizdeki telefonu ikinci el telefon alan yerlere satabilirsiniz.
  • Kredi kartınızda eksi de olsa limit varsa telefoncudan telefon alıp faturası ve açılmamış kutusu ile başka bir yerde bozdurarak da nakit elde edersiniz. Tabi ki telefon piyasa fiyatından aşağı gidecektir. Yada kredi kartınla kuyumcudan altın alıp, aldığınız altını başka bir kuyumcuda bozdurup acil ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Telefona kıyasla daha az zararınız olacaktır. Alış satış fiyatı kadar ancak zararınız olacaktır bu da  göz ardı edilebilir. Tabi bu durumlar daha küçük miktarlar için geçerlidir.
  • Kredi kartınızda yer yok ama daha önce senetli alışveriş yaptığınız yerler varsa bunları da düşünebilirsiniz. Senetli alışveriş yapılan yerden yine telefon yada beyaz eşyaya başvurup ürününüzü alırsınız tabi telefonu kutusu açılmadan satmak daha kolay beyaz eşya için önce satacağınız yeri bulmalısınız yoksa ürün elinizde de kalabilir. Gerçi hiç olmadı spot eşya satan yerlere sorarsınız, onlar illa alacaktır. Ama piyasa değerinin daha da altına gidecektir. Bu seçeneklere baktığımızda telefon bilgisayar gibi seçenekler daha makuldür. Alımı ve satımı kolay en çok kullanılan çabucak yenisiyle değiştirilen ürünlerdendir.
  • Bir de faktoring şirketleri vardır. Senetle nakit veren bir çok şirket vardır. Aynı bankalar gibi çalışırlar. Bankaların faiz aldığı gibi bu şirketlerde danışma ücreti altında belli miktarlar alırlar. Bu işlemde güven esastır. Direk paranızı elden verirler. Bu tarz şirketleri internet üzerinden daha önce onlardan para alanları soruşturarak güvenirliklerini sorgulayabilirsiniz. Bunlarla uğraşmayıp Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kuruluna bağlı güvenilir faktoring şirketlerine başvurabilirsiniz. Bu güvenilir şirketlere BDDK ‘ın resmi sitesinden başvurabilirsiniz.

Bankadan hızlı kredi çekmek!

Bankadan hızlı kredi çekmek!
Bankadan hızlı kredi çekmek!

Bankaların sayfalarından şubeye gitmeden direk nakit ihtiyacı için başvurulabilir. Anında başvurunuz kabul edilip hesabınıza paranız yatmış olur. Bir çok şeyle uğraşmadan sorunsuz nakit iniz cebinizde olur. Bu yolla gelir ve kimlik belgesiz her hangi bir evrak sunmadan bankaya gidip yorulmadan bile istediğiniz acil paraya kavuşabilirsiniz. Bankanın tek baktığı durum ise kredi notudur. Eğer ki kredi notunuz yüksekse yani 1500 ‘u  geçiyorsa banka hiçbir şey istemeden anında hesabınıza parayı yatıracaktır. Mesai saatleri içinde ve internet sayfasından başvuru çok önemlidir. Her bankanın kendi sayfasında anında kredi başvurusu vardır. Bu şekilde nakit ihtiyacınız olduğunda bankaların sayfalarını tek tek inceleyerek size uygun faizli kredinize anında başvurabilirsiniz. Sizin için aşağıda QNB Finansbank ‘ı inceledik.

  • 35.000 TL ‘ye kadar anında kredi imkanı sunar. Bu miktarın üzerinde ki tutarlar için şubeye gidilmelidir.
  • 36 ay vade tanır.
  • Faiz oranı %1,99 ‘dur.
  • 20.000 TL çekersek 36 ay da aylık ödemesi 835 TL ‘dır. Daha az miktarda ihtiyacınız varsa miktarı düşürüp yada vadeyi düşürüp başvuruda yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi ve güncel faiz oranları için QNB Finansbank ‘ın kendi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir